Potrava

 

V létě si ovce vystačí s pastvou, řada chovatelů je má za sekačky trávy. Ale přesto je i při pastvě dobré přidat alespoň trošku sena. Jsou nenáročné, dávají přednost klasickým travám a s oblibou berou květy bylin. Doslova pochoutkou je pro ně zavadlý a suchý bodlák a pcháč, které labužnicky obírají, až zůstane jen lodyha. Okusují i listy keřů a stromů. Je třeba počítat s tím, že stromy okusují do výšky, kam dosáhnou hlavou. V oblibě mají i čerstvě spadané listí a seberou i lískové oříšky které spořádají celé. Méně pak berou listnaté a šťavnaté bylinky. Dobré je jim občas předložit větve keřů s listím, což rádi přijímají.

Na podzim je výhodné jim dát přepást druhé otavy a na jaře není třeba hrabat stařinu, navíc ještě pohnojí. Na krmení jsou poměrně nenáročné, i když samozřejmě pestrá krmná dávka se odrazí na jejich lepší kondici. Seberou všechno spadané ovoce, zejména jim chutná švestka napadená šárkou.

V zimě je základem krmné dávky seno a jsou také výborným doplňkem krmné dávky borové a smrkové větve, ze kterých ovce načerpají spoustu potřebných živin. Lze zkrmovat borovice po polomech, probírkách nebo odebrané neprodané vánoční stromky. V zimním období je vhodné podávat jadrné krmivo. Lze podávat mačkaný oves, ovesné vločky, ječný či ovesný šrot apod. To se smíchá s okopaninami. Osvědčila se též mrkev, která se podává pokrájená.
 
Celoročně musí být k dispozici voda na pití a minerální liz.
Jádro, může být nahrazováno i tvrdým chlebem a nebo rohlíky. Vhodné doplnit některým z vitamínových a minerálních doplňků, kterých je na trhu dostatek. Kamerunské ovce jsou nenáročné, spasou i nekvalitní porosty včetně bodláků a zužitkují i méně kvalitní seno.
Kamerunská ovce - kopka sena